Wszyscy wiedzą, że izolacja jest ważną częścią każdego domu. Wełna mineralna jest najbardziej rozpowszechnioną formą izolacji i była ona standardem w przemyśle przez wiele lat. Ale czasy się zmieniają! Rachunki za energię rosną! Stare standardy kosztują właścicieli domów, takich jak Ty, tysiące złotych rocznie!
Dlaczego powinieneś wybrać natryskową piankę izolacyjną?
- Ponieważ zaoszczędzi Twoje pieniądze! Będziesz zaskoczony poziomem redukcji rachunków za ogrzewanie i klimatyzację, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł wydać na co będziesz chciał.
- Utworzy barierę powietrzną, zatrzymując na zewnątrz wilgoć oraz nieklimatyzowane powietrze!
- Pomoże stworzyć komfortowe środowisko domowe redukując zewnętrzne zanieczyszczenia, alergeny oraz hałas!
- Izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest sprawdzoną technologią, wykorzystywaną od ponad 25 lat w budynkach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkalnych.
- W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, pianka natryskowa uszczelni wszystkie szpary, szczeliny oraz pęknięcia w Twoich ścianach i dachu.
Pianka otwartokomórkowa
Pianka otwartokomórkowa do natrysku hydrodynamicznego wyznacza nowe standardy jakości i efektywności energetycznej w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.
We wszystkich konstrukcjach, łącznie z Twoim domem, występują szczeliny powodujące infiltrację powietrza. Ciśnienie oraz inne, znajdujące się poza Twoją kontrolą czynniki powodują, że przez te otwory przenika do Twojego domu powietrze z zewnątrz. Do 40% strat energii jest spowodowane jest właśnie przenikaniem powietrza. Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w Twoim domu zachodzi „naturalna wymiana powietrza”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą mieć więcej niż trzy naturalne wymiany powietrza na godzinę. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz Twojego domu, może przenikać i być zastępowane przez zewnętrzne powietrze do 70 razy dziennie! Powoduje to, że musisz ogrzewać lub chłodzić powietrze, które ciągle przenika do Twojego domu.
Pianka natryskowa jest czymś więcej niż tylko wspaniałą izolacją. Rozrasta się 120-krotnie, wypełniając każdą przegrodę, szczelinę oraz pustkę, niwelując niedoskonałości poddasza, tworząc barierę powietrzną i drastycznie redukując zużycie energii w Twoim domu.
Już 8 cm warstwa natryśniętej piankilikwiduje „punkt rosy” w przegrodzie który jest głównym czynnikiem obniżenia sprawności izolacji przy tradycyjnych materiałach izolacyjnych.
Materiał nanosi się metodą natrysku na dowolne powierzchnie (blacha, beton, drewno a nawet folia!), 98% zawartości otwartych komórek, dających wysokie parametry termiczne i wygłuszające. Pianka nie utlenia się i nie zawiera komponentów atrakcyjnych dla gryzoni i insektów. Raz zaizolowany obiekt systemem S utrzymuje swoje właściwości cieplne przez całe „życie budynku”, inaczej niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie czas i temperatura mają wpływ na pogorszenie parametrów i obniżenie skuteczności termicznej.
Cechy izolacji systemem otwartokomórkowym:
- Szczelność eliminująca straty ciepła spowodowane konwekcją – brak mostków termicznych (niespotykane w tradycyjnych izolacjach).
- Paroprzepuszczalność – zatrzymanie w budynku ciepła z jednoczesnym efektem „oddychania” – pianka działa jak odzież termoaktywna – chroniąc przed wiatrem i zimnem z zewnątrz, usuwając nadmiar wilgoci z wnętrza budynku.
- Oszczędność kosztów energii do 40% w skali roku – znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, dostrzegalne w co miesięcznych niższych kosztach ogrzewania i klimatyzacji obiektu (zwrot kosztów różnicy w cenie ocieplenia z pozoru tańszymi systemami następuje w bardzo krótkim czasie). Korzystna cena aplikacji przy zachowaniu najwyższej jakości. Ograniczenie strat ciepła w okresie grzewczym i ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem się pomieszczeń w czasie letnich upałów.
- Ochrona przed hałasem – otwarto komórkowa struktura pianki posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięku. Produkt stosowany w studiach nagrań, kinach domowych, gabinetach lekarskich, dyskotekach, salach wykładowych oraz w budownictwie sakralnym.
- Lekkość piany 8 kg/m3 (dla porównania wełna 35-50kg/m3) pozwala na zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów i ścian przy jednoczesnym wzmocnieniu konstrukcji budynku (szczególnie pożądane w domach szkieletowych).
- Bezpieczeństwo – brak zapachu, pylenia, emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji po aplikacji (tradycyjne materiały mogą pylić i wydzielać szkodliwe substancje przez cały okres ich użytkowania). Odporność na pleśń i brak zawartości substancji atrakcyjnych dla gryzoni i insektów.
- Trwałość – właściwości fizyczne i parametry nie zanikają w wyniku utleniania lub czasowego zamoknięcia (spowodowanego np. miejscowym uszkodzeniem dachu). Zachowuje niezmienne właściwości przez cały okres „życia budynku”.
Pianka zamkniętokomórkowa
Zamkniętokomórkowa pianka natryskową potrafi zredukować zużycie energii w domach do 50%. Ponadto uniemożliwia przedostawanie się pyłków oraz innych zanieczyszczeń powietrza, podnosi sprawność energetyczną redukując ulatnianie się powietrza z Twojego domu.
Izolacja charakteryzująca się błyskawiczną aplikacją. Piana jest paroszczelna, nie przepuszczająca powietrza, o strukturze zamkniętych komórek (>92%).
Wyrób znacząco redukuje straty energii. Pianki zamkniętokomórkowe posiadają wysoką wartość oporu cieplnego R=7/cal. W związku z tym, wykonawcy są w stanie dopasować systemy HVAC (Systemy Klimatyzacji i Wentylacji) większych powierzchni mniejszymi nakładami. W niektórych przypadkach wielkość urządzeń HVAC została zredukowana aż do 40%, a koszty ogrzewania i klimatyzacji aż do 50%.
System pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, tworząc bezszwową szczelną powłokę.
Podczas aplikacji, materiał zwiększa swoją objętość aż do 30 razy, formując w ciągu kilku sekund sztywną barierę, uszczelniającą pęknięcia, szczeliny, łączenia i puste przestrzenie, skutecznie niwelując niepożądane przenikanie temperatur.
Piana może być zastosowana w budynkach nowych i modernizowanych. Zarówno na zewnątrz jako izolacja murów obwodowych domów mieszkalnych, jak i wewnątrz: hale stalowe, przechowalnie warzyw i owoców, obory, kurniki, chlewnie itp.
Raz zaizolowany obiekt utrzymuje swoje właściwości cieplne przez całe „życie budynku”, inaczej niż w przypadku tradycyjnych izolacji, gdzie czas i temperatura mają wpływ na pogorszenie parametrów i obniżenie skuteczności termicznej. Piana jest nanoszona bezpośrednio na blachę, beton, drewno, płytę OSB, podwyższając ogólną efektywność energetyczną budynków.
Zebrane zalety piany zamkniętokomórkowej:
- wyjątkowe uszczelnienie,
- usztywnienie i zwiększenie wytrzymałości ścian do 250%,
- znaczne podniesienie sprawności energetycznej budynków, dostrzegalne w comiesięcznych niższych kosztach utrzymania obiektu,
- wysoka adhezja do praktycznie wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie,
- korzystny stosunek całkowitej ceny instalacji do najwyższej jakości,
- szybkość instalacji (jednokrotny natrysk), z czasem zastygnięcia kilku sekund,
- szczelność (brak mostków termicznych) eliminująca straty ciepła,
- brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach,
- brak ostrego zapachu przy natrysku i bezwonność w czasie użytkowania budynku,
- trwałość – właściwości fizyczne i parametry nie zanikają z upływem czasu, przeciwieństwie do np. styropianu,
- długoterminowa gwarancja jakości produktu,
- instalacja wyłącznie przez profesjonalnych autoryzowanych wykonawców.
Zawiera czynnik fizycznego nadmuchiwania o zerowym potencjale zubożenia ozonem.