Izolacje natryskowe

Izolacje natryskowe – dlaczego to najlepszy sposób izolacji?

Do izolacji stosuje się dwa rodzaje pianki PUR. Pianka w wersji otwartokomórkowej, która umożliwia odprowadzanie wilgoci bez strat ciepła, jest idealna do ocieplania poddaszy, stropów, strychów, podłóg i ścian. Natomiast zamkniętokomórkowa chętnie stosowana jest do ociepleń na zewnątrz. Ze względu na swoją twardość izoluje się nią głównie fundamenty.
Sposób aplikacji przy wykorzystaniu specjalnych maszyn sprawia, że płynny materiał precyzyjnie dopasowuje się kształtem do powierzchni oraz wnika w każdą szczelinę. Po zastygnięciu tworzy sztywną, stabilną strukturę. W ten sposób powstaje szczelna powłoka izolacyjna.
Izolacja budynku pianką poliuretanową daje wiele korzyści inwestorom. Jest to materiał niezwykle odporny na uszkodzenia, który tworzy jednolitą powłokę. Cechuje go dobra przyczepność. Warto również zwrócić uwagę na wygodę i szybkość aplikacji. Prace zazwyczaj można przeprowadzić w ciągu kilku, kilkunastu godzin. Przyspiesza to kolejne etapy prac przy budowie lub termomodernizacji domu.

Zaoszczędź z nową izolacją!

Marzysz o domu, który utrzymuje odpowiednią temperaturę przez cały rok? Zależy Ci na takich rozwiązaniach, które pozwolą Ci obniżyć rachunki? Jeśli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób przeprowadzić izolację domu, koniecznie zapoznaj się z zaletami metody natryskowej z wykorzystaniem pianki PUR.

Przewaga pianki poliuretanowej nad innymi materiałami izolacyjnymi

Zarówno pianka PUR jak i wełna mineralna pozwalają stworzyć skuteczną izolację termiczną i akustyczną. Wełna mineralna traci jednak swoje właściwości termoizolacyjne w momencie zawilgocenia. Pozostaje zawsze sucha, lekka, o zwartej strukturze. Jest także zdecydowanie lżejsza od wełny, która potrafi znacznie obciążyć konstrukcję budynku. Największą przewagą pianki poliuretanowej nad wełną mineralną jest sposób aplikacji. Izolacja natryskowa pozwala wygodnie wprowadzić materiał izolacyjny we wszelkie szczeliny i zapewnia doskonałe krycie, eliminując problem łączeń mostków termicznych. To przez nie w dużym stopniu ucieka ciepło z budynku, wdziera się wilgoć oraz tworzy się grzyb.
Wykonanie izolacji ze styropianu lub wełny mineralnej jest czasochłonne – wymaga przeprowadzania pomiarów i wcześniejszego docinania materiałów izolacyjnych. Montaż wełny lub styropianu jest też uciążliwy. Drobiny mogą przedostawać się pod ubranie, osadzać się na skórze, wywołując jej stany zapalne, podrażniać oczy oraz drogi oddechowe. Pianka poliuretanowa to materiał bezwonny i niepylący.
Warto również podkreślić, że w piance poliuretanowej brak jakichkolwiek substancji wabiących i odżywczych. Jej zastosowanie eliminuje więc problem z zagnieżdżaniem się owadów lub gryzoni.

Izolacja natryskowa – wybierz skuteczną izolację na lata!

Izolacja budynku powinna być dobrze przemyślana. Dlaczego warto postawić właśnie na izolację natryskową pianką PUR?
Jeśli szukasz doświadczonych specjalistów w zakresie izolacji natryskowych, wybierz Arke-Pur! Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi doświadczeni specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania.

Dane firmy

Izolacje natryskowe pianką pur, izolacja poddaszy. Działamy w miastach: Łomża, Zambrów, Białystok, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Kolno i okolicznych.
©2023 izolacjapoddaszy.pl