Otwartokomórkowa pianka poliuretanowa

Otwartokomórkowa pianka poliuretanowa

Do zastosowań wewnątrz budynków (np. poddasza czy ścianki działowe).

Sprawdź naszą piankę poliuretanową

W porównaniu z pianą zamkniętokomórkową, pianka otwartokomórkowa ma dużo "luźniejszą" strukturę, jest bardziej lekka i elastyczna, lepiej przepuszcza powietrze i parę, a zatem jest niezastąpiona jako termoizolacja dachu i poddasza. Można wykorzystać ją również jako izolację ścian działowych.

Izolacja pianą PUR otwartokomórkową

Pianka otwartokomórkowa świetnie spełnia swoją najważniejszą funkcję – zapewnia efektywną termoizolację domu. Poza tym ma zdolność przepuszczania pary, co uchroni wnętrze przed rozwinięciem się grzybów i pleśni. Potrafi także naprawdę skutecznie wygłuszyć dźwięki, co zdecydowanie wpływa na wzrost komfortu życia. Po zastygnięciu, pianka otwartokomórkowa jest obojętna chemicznie i nie ma zapachu. Ze względu na jej szczelność i trwałość zastosowanie izolacji z pianki PUR eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych, dlatego nie musisz martwić się o potencjalne niedogrzanie poszczególnych części budynku.

Bezpieczeństwo lokatorów i całego obiektu

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, pianka otwartokomórkowa jest bezkonkurencyjna. Nie wywołuje alergii, a przede wszystkim nie pyli, w odróżnieniu od na przykład wełny mineralnej. Co więcej, niska gęstość sprawia, że nie obciąża w żaden znaczący sposób konstrukcji budynku, a nawet wzmacnia ją. Tak jak wspomniano już wyżej, nie stanie się ona również siedliskiem grzybów i pleśni, co pozwoli zachować pełne bezpieczeństwo i jakość powietrza w ocieplanych pomieszczeniach, a jako materiał samogasnący nie będzie stanowić dodatkowego zagrożenia w razie ewentualnego pożaru.

Zadbaj o swoje finanse z pianką otwartokomórkową

Pianka PUR otwartokomórkowa jest również inwestycją korzystną finansowo. Samo zastosowanie jej nie stanowi dużego kosztu – jest porównywalny lub niższy niż w przypadku wełny. Nie trzeba się też martwić zakupem takich dodatków jak gwoździe, kleje lub inne akcesoria do montażu. Jej aplikacja jest szybka i wygodna, co przekłada się na mniejszy koszt pracy. W dodatku jest to produkt niezwykle trwały, który będzie chronił i ocieplał dom przez długie lata, nie tracąc swoich właściwości. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa może posłużyć do izolacji różnych materiałów – od metalu, przez drewno, po beton. A jeśli chodzi o koszty użytkowania budynku po ociepleniu, dzięki świetnej izolacji i uszczelnieniu na pewno nie spotka Cię problem nadmiernej utraty ciepła przez dach, a zatem pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na dogrzewanie, zostaną w Twojej kieszeni.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową w Łomży – wybierz Arke-Pur!

Zespół Arke-Pur to eksperci, którzy doskonale znają tajniki izolacji pianką poliuretanową. Dzięki naszemu doświadczeniu i precyzji możesz być pewien, że Twój dom będzie objęty najwyższą jakością ochrony termicznej. Skontaktuj się z nami już dziś, a nasi specjaliści z przyjemnością przedstawią Ci indywidualną ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Dane firmy

Izolacje natryskowe pianką pur, izolacja poddaszy. Działamy w miastach: Łomża, Zambrów, Białystok, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Kolno i okolicznych.
©2023 izolacjapoddaszy.pl