Zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa

Zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa

Do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym. Stosuje się ją do izolacji fundamentów, ścian zewnętrznych, dachów od zewnątrz, stropów. Nadaje się również do izolacji termicznej i antyskropleniowej hal, przechowalni owoców, magazynów, chlewni, kurników i obór.

Sprawdź naszą piankę poliuretanową

Pianka PUR zamkniętokomórkowa jest powszechnie używana w procesie ocieplania budynków – od domów, przez budynki przemysłowe i magazyny, aż po pomieszczenia gospodarskie. Ze względu na swoje właściwości, pianka ta jest polecana przede wszystkim do użytku zewnętrznego. Znajduje również zastosowanie do izolacji posadzek pod ogrzewanie podłogowe. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pianka PUR otwartokomórkowa może nie dać rady. Pianka zamkniętokomórkowa okaże się niezastąpiona także przy ocieplaniu fundamentów, piwnic i tarasów, a to ze względu na jej kolejną właściwość – zdolność do hydroizolacji. Wykorzystywana jest również do izolacji ścian, chłodni, przechowalni warzyw i owoców, chlewni, kurników i obór. Jak widać, jest to materiał o ogromnym wachlarzu zastosowań.

Izolacja pianką zamkniętokomórkowa – efektywność na lata

Pianka zamkniętokomórkowa jest bardziej sztywna i charakteryzuje się większą gęstością niż pianka otwartokomórkowa. Jest też lepszym izolatorem (mniejsza lambda). Wybór materiału do izolacji konkretnych powierzchni należy jednak pozostawić specjalistom i nie należy kierować się tu jedynie niższym współczynnikiem przewodności cieplnej.
Wysoka zawartość komórek zamkniętych w tym rodzaju pianki sprawia, że produkt ten jest niezwykle wytrzymały (dzięki zamkniętym komórkom wypełnionym gazem) nie tylko na temperaturę czy wilgoć, ale także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, co oczywiście jest cechą decydującą przy wyborze materiałów budowlanych. Wszystko to czyni piankę zamkniętokomórkową wyborem na lata, a co za tym idzie, mimo że początkowo wydaje się dość kosztowna, to jest to wybór jak najbardziej ekonomiczny. Raz położona, nie będzie wymagać wymiany, w przeciwieństwie na przykład do izolacji ze styropianu.

Dlaczego akurat pianka zamkniętokomórkowa?

Należy podkreślić, że argumentów na korzyść pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej w porównaniu z innymi materiałami termoizolacyjnymi jest o wiele więcej. Są to na przykład:

Izolacje natryskowe w Łomży i okolicach – wybierz specjalistów z Arke-Pur!

Decydując się na wykorzystanie pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej, warto mieć na uwadze, że kluczowe dla jej bezproblemowego działania i bezpieczeństwa użytkowników budynku jest prawidłowe położenie. Z uwagi na ten aspekt, pianka ta powinna być instalowana jedynie przez profesjonalistów. Doświadczeni fachowcy Arke-Pur od lat z sukcesem wykonują izolacje pianką PUR zamkniętokomórkową. Jeśli zależy Ci na profesjonalnej realizacji, terminowości i skuteczności izolacji natryskowej, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do skorzystania z formularza kontaktowego w celu podjęcia współpracy.

Dane firmy

Izolacje natryskowe pianką pur, izolacja poddaszy. Działamy w miastach: Łomża, Zambrów, Białystok, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Kolno i okolicznych.
©2023 izolacjapoddaszy.pl